Творчість зірки джазової сцени Польщі та Нової Зеландії Міхала Мартинюка вражає цілісністю смаку і стилю, ритму і груву, джазових стандартів і свіжих тенденцій сучасної європейської музики.

Неординарний і вражаючий джазовий піаніст та композитор Міхал Мартинюк народився у Щецині (Польща), проте останні 10 років прожив у Новій Зеландії, де навчався джазу в Оклендському університеті та грав з відомими новозеландськими та австралійськими музикантами, як Льюїс МакКаллум, Тама Вайпара, Sola Rosa, Batucada Sound Maschine та багатьма іншими.

Був учасником колективу відомого новозеландського саксофоніста Натана Гейнса (Nathan Haines) та з успіхом виступав на Java Jazz Festival-2017 у Джакарті.

Будучи різностороннім музикантом, Міхал Мартинюк став одним із найактивніших творців музичної сцени Нової Зеландії.

У співпраці з провідними виконавцями Окленда він записав неординарний джазово-електронний альбом «After «OURS ODYSSEY », а, коли повернувся до рідної Польщі, відчув: прийшов час втілити в життя ще одну мрію – випустити у світ альбом на 100 відсотків джазу!

У травні 2018 року Міхал Мартинюк здобув друге місце на престижному джазовому конкурсі «Made In New York», де презентував власні композиції зі свого альбому «Nothing To Prove», який записав на польській студії Cavatina. Судді конкурсу, джазові легенди Ренді Брекер, Джон Патітуччі і Франциско Мела, були настільки зачаровані його творами, що приєдналися до Міхала на сцені під час фіналу концерту.

Альбом Міхала Мартинюка «Nothing To Prove» у середині серпня 2018 року випущено польським лейблом SJ Records за участю найвидатніших представників молодого польського джазу Якуба Сковронскі (саксофон), Якуба Мізерацкі (гітара), Бартека Хойнацкі (контрабас) і Якуба Губза (ударні). Спеціальними гостями стали новозеландські музиканти Мігель Фуентес і Тама Вайпара.

«Це гарний і рухливий альбом з чудовими композиціями і грою усіх! Все дуже добре продумано і зібрано разом!» – говорить про «Nothing To Prove» легендарний трубач і суддя джазового конкурсу «Made In New York» Ренді Брекер.

«Міхал створив альбом красивої, повної багатих нюансів, гри з чудовими виступами і композиціями, які дійсно сяють!» – відзначає відомий музикант та продюсер Натан Хейнс.

«Міхал завоював міцну репутацію в музичній індустрії з його унікальним підходом до живого виконання музики та композиції. Він представляє наступне покоління музикантів, які намагаються побудувати щось захоплююче, що відображає традиції через креативність та співпрацю», – говорить про музиканта керівник джазових досліджень Оклендського університету Рон Самсом.

У авторській музиці Міхала Мартинюка відчутний вплив Пета Метіні та Лайла Мейза. Хоча на відміну від колористичного, атмосферного Мейза, Мартинюк насамперед цінує ритм, грув. Він віддає перевагу ритмам бразильського походження. Його композиціям властива простота мелодій, а у своїх імпровізаціях він переважно йде від груву, від повторюваних ритмічних фігур, навколо яких плете тонке мереживо своїх прекрасних імпровізацій.