• Як попри виключення з музичної школи досягти світового визнання?
  • Ламати правила у музиці і бути новатором!
  • Будучи скрипалем, запозичувати цікаві техніки гри у гітаристів і комбінувати різні звуки!
  • Навчитися відчувати власний інструмент, як частину свого тіла!
  • Імпровізувати, не думаючи про ноти!
  • Візуалізувати свій успіх і вже на самому старті детально відчувати свою перемогу!
  • Берегти зв’язок зі своєю Батьківщиною, але бути відкритим людям зі всього світу!
  • Не боятися помилок, адже у сучасному світі навіть неправильно зіграні ноти можуть бути витвором мистецтва!

У цьому відео – практичні рецепти успіху від зірки світового джазу, одного з кращих джазових скрипалів сучасності Адама Балдиха (Польща).

Відеоурок записано у рамках культурно-освітнього проекту «Джазові сніданки», який відбувся за підтримки Українського культурного фонду – державної інституції, яка у 2017 році була створена для сприяння розвитку культури і мистецтва України, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір.

Один з кращих джазових скрипалів сучасності, геніальний віртуоз Адам Балдих!

Відомий своїми безкомпромісними творчими пошуками, Адам Балдих ламає всі стереотипи щодо скрипки!

«Його неповторний стиль називають «breathing violin» – «дихаючою скрипкою». Те, що Адам Балдих робить на сцені, – це справжнє шоу. Люди з розуму сходять!»

Кшиштоф Войцеховський, директор фонду «Jazz Art» і Міжнародного фестивалю «Jazz na Starowce»

«Балдих надає своїй скрипці голос і емоційну силу, яка за останні десятиліття надто рідко звучала, і пропонує сучасній сцені свіжу гру на інструменті»

Allaboutjazz.com (США)

«Нарешті ми маємо нову – після Урбаняка – зірку джазової скрипки»

Gazeta Wyborcza

АДАМ БАЛДИХ народився 18 травня 1986 року у Гожуві-Велькопольському (Польща).

Випускник Академії музики в Катовіце (Польща) і престижного Berklee College, вже у 16 років Адам Балдих почав виступати на міжнародному рівні (Німеччина, Польща, Сербія, Угорщина, Індонезія, Іспанія, Франція, США).

Спочатку його називали «вундеркіндом», сьогодні ж він впевнено утримує звання одного з найцікавіших джаз-скрипалів світу.

Адам з самого початку кар’єри шукав власний, неповторний стиль у музиці. Балдих володіє найкращою технікою джазового скрипаля, однак, крім віртуозності, цінується його оригінальний звук і композиції. У своїй музиці Адам свідомо звертається до польської традиції і розмиває грані між класичною та джазовою музикою.

Його відмітна риса — віртуозність, що поєднує експресію молодості і майстерність зрілості. Адам складає музику, яка має класичну основу і в той же час вбирає в себе весь спектр сучасних течій — серед композиторів, що виявили на нього найбільший вплив, він називає Рахманінова і Майлза Девіса, Хендрікса і Radiohead.

Адам Балдих не тільки талановитий музикант, але й «улюбленець долі»: кілька років підряд Адам входить до числа номінантів на головну музичну нагороду Польщі Fryderyk, неодноразово називався «кращим джазовим скрипалем» читачами авторитетного журналу Jazz Forum, а в 2016 році був нагороджений «Золотим хрестом заслуги» Президента Республіки Польща і почесною нагородою « За заслуги перед польською культурою». 

Співпрацював і виступав на сцені з відомими джазменами Польщі і світу, серед яких Лешек Можджер, Гражина Августик, Ярек Сметана, Ларс Даніельссон, Дідьє Локвуд, Royal String Quartet, NDR Big Band, Нільс Ландгрен й ін. 

Свої альбоми Балдих записує на престижному німецькому лейблі ACT MUSIC і кожен з них отримує найвищі оцінки критиків світу.

Свій перший альбом з ACT MUSIC Адам Балдих записав у 2012 році. Альбом «Imaginary Room» був випущений Зігфрід/Зіггі Лохом та Нілсом Ландгреном та записаний з провідними європейськими джазовими артистами (Ларс Даніельссон, Джакоб Карлзон, Вернері Похьола, Мортен Лунд та Маріус Несет).

Його другий альбом для ACT «The New Tradition» був записаний разом з ізраїльським піаністом Джароном Херманом і випущений 30 травня 2014 року. У 2015 році ACT випустила «Jazz at Berlin Philharmonic IV – Accordion Night», що є записами з концерту в рамках серій джазу у Берлінській філармонії, де Адам також брав участь.

Третій альбом Адама Балдиха, записаний для ACT – Адам Балдих і Тріо Хельгі Лін «Bridges», вийшов 28 серпня 2015 року.

Крайній альбом, записаний з Тріо Хельгі Лін і Торі Брунборг, «Brothers», вийшов 25 серпня 2017 року.

Нагороди

Адам Балдих – переможець ECHO Jazz 2013 – найважливішої німецької музичної нагороди, яку вручає артистам німецька музична індустрія.

Газета Wyborcza, радіо Zachod та опитування TVP – «Ale Sztuka», Grand Prix Jazz Melomani 2011 в категорії Jazz Hope («Джаз-надія») та Grand Prix Jazz Melomani 2012 року відзначили його, як «Артиста року».

Адама також було номіновано на премію FRYDERYK у 2013 і 2015 роках, як «Артиста року в джазі».

За альбом «The New Tradition» Адам Балдих отримав нагороду за «Кращий джазовий альбом 2014 року». Ця нагорода щорічно надається в рамках Gala Grand Prix Jazz Melomani програмою TVP 2 та Jazz Melomani Society (Спільнотою джазових меломанів).

У червні 2016 року Адама Балдиха було нагороджено GOLD CROSS OF MERIT Президентом Польщі та MEDAL OF MERIT / Медаль «За заслуги» за досягнення та успіхи в галузі культури.

Співпраця

Серед музикантів, з якими працював Адам Балдих, не лише визнані джазові музиканти: Джим Бірд, Ійро Рантала, Лешек Мозджер, Біллі Кобем, Аарон Паркс, Джакоб Карлзон, Ларс Даніельссон, Іоахім Кун та Мішель Порталь, а також відомі поп-музиканти (Міка Урбаняк, L.U.C) та представники класичної музики (Павел Хендріх, Анджей Бауер, Цезарі Духновський, Королівський струнний квартет).

Адам Балдих нещодавно зосередився на написанні музики для великих груп: у 2014 році він написав спеціальний цикл «Mozaika» для оркестру та джаз-квінтету, звертаючись до культурної суміші аллювіального населення та їх традиції.

Також у 2015 році він написав «Mozaika – Impresje» для імпровізованої скрипки, вокалу, фортепіано, контрабасу, ударного та струнного оркестру на замовлення оркестру Baltic Neopolis.