• Як з рок-музики прийти у джаз?
  • Віднайти себе у сучасній музиці!
  • Пам’ятати про рамки джазу, але з легкістю виходити на них!
  • Імпровізувати навіть під час розмови!
  • Полюбити дивне відчуття страху перед виходом на сцену!
  • І не сумувати, що ви не Нью-Йорка, а радіти цьому!

У цьому відео – практичні рецепти успіху від світових джазових зірок: одного з кращих гітаристів Ізраїлю Ерана Хар Евена та знаменитої джазової співачки з Люксембургу Клер Парсонс.

Відеоурок записано у рамках культурно-освітнього проекту «Джазові сніданки», який відбувся за підтримки Українського культурного фонду – державної інституції, яка у 2017 році була створена для сприяння розвитку культури і мистецтва України, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір.

CLAIRE PARSONS // DUO – міжнародний проект відомої джазової співачки та композитора Клер Парсонс з Люксембургу та одного з кращих джазових гітаристів Ізраїлю й зірки голландської джазової сцени Ерана Хар Евена.

Вони – сучасні джазові генії, які зі своїми численними проектами виступають по всьому світу.

Зустрівшись, Клер та Еран вирішили створити дует, у якому контрастні голоси вокалу й гітари поєднуються у оригінальних композиціях, які презентують всю красу й свіже дихання сучасної джазової музики.

Кожен з музикантів привносить своє унікальне бачення та стиль у музику, яку вони творять разом.

На концертах дует за мить створює дуже інтимну й особливу атмосферу, у якій панує гармонія і безмежна краса: експресія й віртуозність, класичні традиції і сучасні чарівні мелодії – все у неповторній рівновазі!

 

Про учасників дуету

Клер Парсонс, крім того, що є відомою люксембурзькою джазовою співачкою, як композитор, пише прекрасні пісні та є педагогом з вокалу.

Світ музики полонив її у дуже ранньому віці: вже у 5 років Клер почала грати на класичному фортепіано в Консерваторії Люксембургу. Пізніше вивчала класичну й електричну гітару, класичний і джазовий вокал, джаз-фортепіано.

 У 2008 році завдяки своїм учителям Марку Мангену і Девіду Лейтеру захопилася джазом, яким продовжила займатися у музичній школі Echternach.

У 2017 році Клер отримала ступінь бакалавра з джазового вокалу у Королівській консерваторії в Брюсселі, який вивчала під керівництвом всесвітньовідомого бельгійського джазового співака Девіда Лінкса й інших знаменитих учителів, таких як Дідерик Вісселс і Стефан Галланд.

У 2017 році Клер стала вокальним джазовим та поп-викладачем музичної школи в Діфферданжі, а у 2018 році приєдналася до вокальної тренерської групи Rockhab’s Rocklab Sessions. 

Клер Парсонс має декілька власних колективів : Claire Parsons // Duo //// Quartet ///// Quintet, Tadpole Evolution, Aishinka, Them Lights, deläb Orchästra.

Активно співпрацюючи з провідними сучасними джазовими музикантами, співачка постійно виступає на престижних європейських фестивалях, серед яких Dockville Festival, Jazz à Verviers, Zikametz Festival, Брюссельський джазовий марафон, фестиваль Crosscurrents, джазовий фестиваль d’albertville та багато інших.

Еран Хар Евен – відомий ізраїльський гітарист, композитор та педагог, який зараз проживає в Амстердамі.

З моменту його переїзду в Нідерланди у 2006 році Еран став провідною фігурою голландської джазової сцени.

Він багато записується та грає з кращими джазовими музикантами в місцевих і міжнародних колах. Серед них такі відомі музиканти, як Бенні Голсон, Терелл Стафорд, Девід Фрідман, Хармен Фране, Йоріс Рулофс, Гілад Хексельман, Джаспер Блом, Пол Беларді, Брати Ле Боеф, Сюзанна Альт, Джамал Томас та багато інших.

Еран Хар Евен – фронтмен та лідер багатьох яскравих музичних колективів, один з яких – «EvenSanne» цього року став номінантом The Edison Award — найстарішої і найпрестижнішої музичної премії Нідерландів.

Еран Хар Евен неодноразово виступав на Гамбурзькому джазовому фестивалі, North Sea Jazz Festival у Роттердамі, Amsterdam Jazz Festival, Manchester Jazz Festival (Великобританія), Swing In The Wind (Швейцарія), Jazz By The Pool (Італія), Goa Jazz festival (Індія), JazzAhead та InJazz (Німеччина) та багато інших.

У 2012 році Еран отримав ступінь магістра Консерваторії в Амстердамі (Cva). 

З 2009 року є постійним викладачем Консерваторії в Амстердамі, навчаючи нове покоління починаючих джазових та поп-музикантів. 

Крім того, Еран є запрошеним викладачем у музичних школах та на джазових семінарах по всьому світу, зокрема, у Справжній музичній школі (Мумбаї, Індія), Ventspils Groove (Латвія), Вищій школі мистецтв ім. Тельми Еллін і музичній школі ім. Рімона (Ізраїль), Латвійській музичній академії, Music Academy International (Франція) й ін.

Поряд з викладанням і виконанням Еран присвячує свій час дослідженням: він розробив методичну книгу про застосування поліфонії на гітарі – це одна з перших практичних книг, написаних з даної теми у джазі.

Коли грає, Еран Хар Евен постійно комбінує різні стилі й жанри. Його унікальний стиль гри й композиції представлений на численних CD та DVD записах .

Композиції у його виконанні завжди розумно і красиво збалансовані.