• Як колективу віднайти свою «родзинку» і власну оригінальність?
  • Подавати джаз-фолк сучасно і цікаво!
  • Сміливо змішувати жанри і грати джаз на незвичних інструментах!
  • До кожної пісні віднаходити історію, яка захопить глядача!

У цьому відео – практичні рецепти успіху від світових джазових зірок – музикантів проекту «Литовські тромбони» та Лорети Сунгайлене (вокал, Литва).

Відеоурок записано у рамках культурно-освітнього проекту «Джазові сніданки», який відбувся за підтримки Українського культурного фонду – державної інституції, яка у 2017 році була створена для сприяння розвитку культури і мистецтва України, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір.

Lithuanian Trombone Project & Loreta Sungailiene – унікальний музичний проект професійного квінтету тромбонів на чолі з Вітаутасом Пілібавічюсом і народною співачкою Лоретою Сунгайлене.

Композиції проекту – це синтез народної, джазової музики та ф’южну.

Учасники доповнюють джазову музику, відкриту для всіх культур світу, елементами й виразними засобами литовської народної музики.

У різних регіонах Литви по-своєму проявляються чутлива поезія, цікаві мелодії, сучасна джазова гармонія і автентичний стиль, які у композиціях Lithuanian Trombone Project & Loreta Sungailiene зливаються з бездоганними музичними інтерпретаціями.

Цей сміливий творчий експеримент вийшов на сцену вперше у 2016 році під час джазового фестивалю Birstonas (у той час з квінтетом тромбонів співала джазова вокалістка Girmante Vaitkute), а оскільки відома фольклорист Лорета Сунгайлене приєдналося до групи на початку 2018 року, проект розширився новими музичними настроями і композиціями, а також залучив ще більшу увагу від поціновувачів джазу й сучасного фольклору.

Зараз проект представляє сучасний погляд на фольклор, а також на нову сторінку в історії литовського тромбону.

Учасники проекту

Вітаутас Пілібавічюс (тромбон) – засновник та ініціатор проекту, музикант, диригент і композитор, відомий у Литві і за кордоном виконавець джазу та сучасної музики, учасник національних і міжнародних проектів, а також переможець декількох конкурсів.

Лорета Сунгайлене (вокал) – прекрасна співачка, етномузикознавець і ведуча телешоу, відома дослідниця народних пісень та учасниця багатьох народних проектів («Folksokas», «Sutartints party», «ZAP.4 elementai», тощо). Є фахівцем з нематеріальної культурної спадщини в Національному центрі культури Литви і на Литовському національному телерадіомовленні й телебаченні. Очолює Вільнюський фольклорний ансамбль «Virvytе».

Ремігіюс Гумуляускас (тромбон) – музикант Литовського державного симфонічного оркестру, учасник національних і міжнародних проектів, а також переможець декількох конкурсів.

Томас Карка (альт і тенор тромбони) – виконавець, педагог, концертмейстер груп тромбонів Симфонічного оркестру Литовського національного оперного театру і балету та Kaunas City Symphony Orchestra, член різних мідних груп духових інструментів, а також переможець декількох міжнародних і національних конкурсів.

Пауліс Батвініс (тромбон) – музикант Литовського державного симфонічного оркестру і симфонічного оркестру Литовського національного оперного театру і балету, член різних мідних духових оркестрів і лауреат декількох міжнародних і національних конкурсів.

Аудрюс Стасюліс (базовий тромбон) – музикант Симфонічного оркестру Литовського національного оперного театру і балету, педагог-методист музичної школи Bronius Jonušas і Консерваторії Юзаса Таллат-Келпша, член різних мідних груп духових інструментів і переможець декількох національних конкурсів,

Робертас Вільчинскас (ударні) – музикант, працює з Литовським державним симфонічним оркестром, Представницьким оркестром Ветерського оркестру Міністерства внутрішніх справ Литовської Республіки і такими групами, як «Giunter percussion», «Blues makers», «Saules laikrodis», «Green bridge band», «Boom style» та багатьма іншими.