Ігор Закус – заслужений артист України, знаменитий український бас-гітарист, композитор, викладач, продюсер, учасник багатьох українських та європейських проектів, засновник проекту Jazz Kolo, що відомий за кількістю живих концертів, компакт-дисків і DVD-дисків.

Ігор Закус без перебільшення – легендарна постать українського джазу, адже дуже багато доклав сил до того, щоб видавати й популяризувати український джаз.

«Заберіть бас-гітару з будь-якого складу, будь це тріо, квартет чи оркестр – і все поламається. Бас – це стовбур тієї ялинки, до якої прикріплюються гілки. А до гілок уже потім іграшки», — сказав Ігор Закус в одному з інтерв’ю. І з ним важко не погодитися. Бас-гітара — це та база, на якій усе тримається. А бас-гітаристи — завжди музиканти зі стрижнем. Ігор Закус — один з них.

Народився і виріс музикант у м. Червоноград Львівської області. Закінчив Львівське музичне училище та консерваторію по класу гобоя. Паралельно займався бас-гітарою і саме з нею йому судилось зріднитись.

У 90-х роках Ігор Закус заснував у Львові гурт Fest, чий альбом «У колі друзів» (1999) став одним із перших джазових дисків в Україні.

Кожен з наступних двох альбомів Ігоря Закуса («Посвяти», 2003 і «Тут був Закус», 2006) виявився своєрідним проривом у плані майстерності, кращого запису та нових мелодій, які визначили власний стиль музиканта.

Вже багато років Ігор Закус справедливо вважається найкращим бас-гітаристом України. Володіє 4-х, 5-ти, 6-ти струнними ладовими та безладовими бас-гітарами та акустичним басом, демонструючи яскраву техніку та індивідуальний саунд. У його музиці є все – майстерність, вражаюча мелодика, справжня українська співучість та власний неповторний почерк.

Окрім джазу, Ігор Закус також працює у таких стилях, як фанк, ф’южн і поп. Більше 10 років Ігор Закус грає із провідними поп-зірками української естради, зокрема, з Іриною Білик, Оксаною Білозір, Ніною Матвієнко, групою «ВІА Гра».

У 2007 році Ігор Закус створив успішний проект Jazz Kolo, що покликаний підтримувати український джаз, об’єднувати музикантів і розвивати українську імпровізаційну музику. До проекту запрошуються найкращі представники української та зарубіжної джазової еліти, утворюється новий, несподіваний, цікавий музичний продукт, який фіксується на аудіо- та відео- і складає архів української джазової музики.

У 2008 році Ігор Закус створив власний гурт «Z-Band», що потрапив у ряди української джазової еліти. Музика «Z-Band» надзвичайно популярна у джазовому середовищі.

Окрім  власних концертів, Ігоря Закуса можна почути у міжнародних джазових проектах за участю зіркових європейських джазменів, які проходять в Україні кожні два місяці та за кордоном, не кажучи вже про численні виступи з українськими виконавцями. Його ім’я можна знайти на компакт-дисках Юлії Роми («Heartbeats») та Наталії Лебедєвої «Paints» (2006) і «Medium Cool» (2008).

На початку вересня у рамках фестивалю Jazz Кolo-2020 Ігор Закус представив свою другу етнічну програму «Spivanky» – збірку старовинних народних пісень, що їх свого часу записала від місцевих бабусь на теренах Прикарпаття та Закарпаття в своїх етнографічних експедиціях вокалістка Іванка Червінська і які Ігор Закус аранжував за допомогою сучасних музичних технологій, форм, прийомів, стилів, електронних інструментів, поєднавши вишуканість української етніки з сучасністю джазового звучання.

Також нині Ігор Закус викладає клас бас-гітари у Київській муніципальній академії музики ім. Глієра.

Дискографія Ігоря Закуса: «У колі друзів» (1999), «Присвяти» (2003), «Тут був Закус (Zakus was here)» (2006), «Ігор Закус, Z-Band. Коломийки live 2007» (2007), «Коломийки» (2008), «Ігор Закус та Z-Band. «Українська басова Пісня» (2010), «Повернення» (2018).