Лаура Марті

Лаура Марті – надзвичайна джазова співачка, авторка пісень, композиторка, педагог, переможниця всеукраїнських та міжнародних конкурсів композиторів. Її унікальний тембр голосу наче зігріває зсередини, а шалена енергетика пронизує наскрізь. Неперевершена співачка має бразильське серце, вірменське коріння та українську душу!

Її концерти — це завжди яскрава вибухова суміш, приправлена джазовою енергетикою, що справляє незабутнє враження на кожного глядача.

За походженням Лаура Марті – вірменка. У 1988 р. батьки разом з однорічною Лаурою та її сестрою Христиною були змушені виїхати з Кіровабада (азербайджанське місто Гянджа до 1989 р. мало назву Кіровабад), де тоді почалися погроми. У 2006 р. Лаура закінчила Харківське музичне училище ім. Б.М. Лятошинського по класу «джазове фортепіано» і «композиція». У 2010 р. закінчила Київський інститут музики ім. Р. М. Глієра по класу «джазовий вокал».

Як співачка починала з етноджазу. Спочатку виконувала бразильську музику, потім звернулася до вірменської традиції, а ще згодом – до української народної музики. Нині працює у таких жанрах, як джаз, поп, рок, етно. З 2010 р. викладає у школі джазового та естрадного мистецтва у м. Києві. У 2012 р. спільно з сестрою Христиною Марті видала авторський альбом «Krunk».

За Лаурою Марті завжди надзвичайно цікаво спостерігати, адже вона ніколи не стоїть на місці і постійно експериментує у різних жанрах. Лаура Марті — це і є музика в чистому вигляді.

У репертуарі Лаури Марті найбільша кількість творчих колаборацій із закордонними музикантами й рекордна кількість авторських альбомів. ELLE Style Awards назвали Лауру «Співачкою року». Виконавиця також номінувалася на звання «Проєкт року».

Лаура Марті виконує пісні на 6 мовах, є засновницею популярного колективу Lela Brasil Project, а наприкінці 2019 року випустила перший повністю україномовний альбом «Все буде добре».

Окрім власних джазових та поп-проектів, Лаура входить до складу Natalya Lebedeva Trio і Jazz in Kyiv Band, є постійною учасниця міжнародних фестивалів Leopolis Jazz Fest і Alfa Jazz Fest, Jazz nad Odrą, Za-Jazz Fest, Art-Jazz Cooperation, Che-Jazz Open, Mek Azg, Mek Mshakujt (Вірменія), Lotos Jazz Fest, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Bez та інших. У її творчому арсеналі – співпраця з відомими закордонними музикантами: Lars Danielsson, Magnus Öström, Bobby Mcferrin, Michiel Borstlap, Hans Peter Salentin, Misha Tsiganov, Vadim Neselovskyi, Tamara Lukasheva.

Живі виступи Лаури Марті — це водограй емоцій, потужна енергія і натхнення. А головне — це 100% якісна українська музика зі смаком!