Дана Винницька

Дана Винницька – мегапопулярна в музичних творчих колах Польщі, Європи та світу співачка, піаністка і композиторка. Виконує етно-джаз, електроніку, acid-джаз, ф’южн.

Закінчила Івано-Франківське музичне училище ім.Д.Січинського і факультет композиції Львівської національної музичної академії.

Лауреатка стипендіальної програми «Gaude Polonia» Міністерства культури та національної спадщини Польщі для молодих митців із Центральної та Східної Європи. Піврічна стипендія у Польщі дозволила Дані вивчати матеріал і активно виступати наживо.

З 2004 р. була першою вокалісткою гурту ShockolaD.

У 2008 р. разом із полькою Дагмарою Грегорович створила власний гурт DAGADANA. Їхнє яскраве злиття джазової й електронної польської та української народної музики скорило весь світ! Понад тисячу концертів у 25 країнах — від Бразилії і Марокко до Китаю і Сінгапуру, безліч шанувальників на всіх континентах і купа найпрестижніших нагород, зокрема, польський аналог «Греммі» — нагорода «Fryderyk» за альбом «Malenka» (2010), восьма сходинка у ТОП-20 «Найкращих музичних альбомів світу» в Англії за альбом «Dlaczego nie» (2011) й визнання платівки «Meridian 68» (2016) «найкращим польським альбомом» у рамках World Music Charts Europe.

Особливої уваги на концертах привертає неповторний сценічний образ співачки: Дана виступає в українських весільних вінках, виготовлених львівською дизайнеркою Домінікою Дикою на зразок народних із Полтавщини та Івано-Франківщини.

У 2020 р. National Geographic написав про DAGADANA розлогий онлайн-матеріал, а згодом опублікував у журналах ще й коротку версію різними мовами — і про учасниць гурту, і про дизайнерку, і про традицію українських весільних вінків.

У 2009 р. разом із полькою Кароліною Беймчік створила гурт «Babooshki», з яким також активно виступає.

У 2020 р. створила проєкт «Polska jak poezja», який має на меті популяризувати польську поезію в Польщі та Україні.

Зараз живе і працює у Польщі.