Яскравими проєктами, які ініціювали організатори VINNYTSIA JAZZFEST, багаторічним партнером якого є Вінницька міська рада, а фінальні концерти фестивалю завжди відбуваються на особисте запрошення міського голови, здивує цьогорічний ювілейний фестиваль!

Вперше в Україні в місті Вінниця буде створено ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕСІЙНИЙ МОЛОДІЖНИЙ ДЖАЗОВИЙ БЕНД, презентація якого відбудеться під час проведення ювілейного XXV міжнародного фестивалю VINNYTSIA JAZZFEST – 2021

Стати героєм «Джазової Не Школи» можуть молоді музиканти зі всієї України до 27 років

Як зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов: «Осінь у місті Вінниці завжди асоціюється із джазом. Вже 25 років імпровізації зірок світового джазу та українських джазменів зігрівають осінній настрій Вінничан та дарують драйв почуттів, які насичують ауру міста та дарують надію. Ідея створення першого всеукраїнського молодіжного сесійного джазового бенду – це можливість спілкування наших молодих музикантів із зірками світового та українського джазу. Презентація цього колективу, який відбудеться в рамках XXV-го VINNYTSIA JAZZFEST – це не аби яка амбітна заявка Вінниці, яка багато років утримує статус неофіційної джазової столиці України. Як зазначив відомий джазовий журналіст Олексій Коган – джаз там, де йому хорошо. Сьогодні Джазу гарно почуває себе у Вінниці. І ми запрошуємо молодих виконавців взяти участь в нашій «Джазової НЕ школі»

Що необхідно зробити, щоб стати учасником першого всеукраїнського бенду?

  • Подати заявку за посиланням forms.gle/VGv3Sxo3em2eZ1BJ6 до 25 липня 2021 року

  • Стати героєм «Джазової Не Школи» можуть молоді музиканти віком від 16 до 27 років, які не уявляють свого життя без джазу, мріють про велику сцену і хочуть вчитися у світових зірок.

Головні вимоги: мати базову мистецьку освіту (мінімум — шкільного рівня) і грати на музичному інструменті, який входить до складу джазового бенду (саксофон, труба, тромбон, клавіші, ударні інструменти, контрабас, гітара, вокал).

Вже 27-28 липня серед усіх кандидатів, які подали заявки, пройде онлайн-прослуховування, а 31 липня оголосять склад бенду.

ПОРЯДОК РОБОТИ ДЖАЗОВОЇ НЕ ШКОЛИ

03.08.2021 – 19.09.2021 проходитимуть онлайн-репетиції на платформі ZOOM.

З 29.09.2021 по 03.10.2021 офлайн резиденція «Джазової Не Школи» у місті Вінниця.

2 жовтня 2021 перший Всеукраїнський сесійний молодіжний джазовий бенд виступить зі своїми зірковими менторами на ювілейному XXV -му міжнародному джазовому фестивалі VINYYTSIA JAZZFEST-2021.

Протягом усього часу з новоствореним оркестром буде працювати художній керівник Євген Попель (Вінниця, Україна) і зіркові ментори: Рей Браун зі Сполучених Штатів Америки та Роберт Анчиполовський з Ізраїлю.

Рей Браун — жива легенда! Єдиний син «королеви джазу» Елли Фіцджеральд і одного з найвидатніших контрабасистів світу Рея Брауна. Неперевершений джазовий та блюзовий співак ріс і виховувався в оточенні справжніх «джазових титанів»: Оскара Пітерсона, Луїса Белсона, Дюка Еллінгтона, Нат Кінг Коула і Френка Сінатри. Віднайшовши власну манеру виконання, стилістику й поведінку на сцені, сьогодні Рей Браун на надзвичайно високому рівні продовжує традиції своєї славетної родини. Його свободу у співі, імпровізації, вміння грати усіма барвами свого голосу і особливу, чисто американську манеру треба чути!

Роберт Анчиполовський — всесвітньовідомий ізраїльський саксофоніст, який має виняткову техніку гри та блискуче імпровізує! Його фірмове, трохи приглушене звучання з «вудсовським» відтінком скорило навіть найдосвідченіших любителів джазової музики.

Художній керівник «Джазової Не Школи» вінничанин Євген Попель є одним з найвідоміших українських саксофоністів та викладачів. Перелічувати кількість всього, скільки він встигає, можна нескінченно!

Євген Попель — лауреат міжнародних конкурсів , організатор міжнародного фестивалю саксофонної музики Vinnytsia Adolphe Sax Festival, диригент духового оркестру у Вінницькому коледжі мистецтв ім. М. Леонтовича, засновник та керівник Українського ансамблю саксофоністів і «Popel Sax Quartet», артист Вінницького естрадно-духового оркестру «ВінБенд», аспірант Національної музичної академії України ім. П. Чайковського (музичне мистецтво, саксофон, диригент оркестру) та учасник XVI і XVII Всесвітнього конгресу саксофоністів у Страсбурзі (Франція) та Загребі (Хорватія).

«Стати героєм першого Всеукраїнського сесійного молодіжного джазовий бенду — це величезна можливість для всіх молодих музикантів. Адже учасники не лише здобудуть безцінний досвід, а й зможуть далі працювати в оркестрі на постійній основі», — зазначає Євген Попель. — З менторами — Робертом і Реєм — ми вже розпочали роботу над концертною програмою, дивимося ноти, радимося, думаємо над аранжуванням. Зробимо все, аби програма була цікава! Тому не бійтеся і надсилайте свої заявки»

Форму електронної заявки на участь та всю детальну інформацію про «Джазову Не Школу» дивіться на офіційному сайті snidanky.jazz.vn.ua.

Проект відбувається за підтримки Українського культурного фонду та ініціативи ГО «Інститут культурної політики» у рамках XXV -го міжнародного джазового фестивалю VINYYTSIA JAZZFEST і проекту «Джазовий порт», що реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду, програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (USAID КЕУ), Державного агентства розвитку туризму.